turistika trasy terchova

Turistické trasy a cykloturistika

Z obce vedie hneď niekoľko turistických trás, ktoré vás zavedú na najnavštevovanejšie vrchy – Veľký a Malý Kriváň, Chleb, Poludňový Grúň, Stoh alebo Veľký a Malý Rozsutec. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek trasu, odmenou vám budú nezabudnuteľné výhľady a zážitky na celý život.

Na výber máte okrem celodenných túr aj nenáročné vychádzky náučnými chodníkmi. V Terchovej je takisto niekoľko cyklotrás, preto by ani milovníci cykloturistiky nemali váhať a a vydať sa tu.

Pokochajte sa nádhernými výhľadmi, kvôli ktorým sa do Terchovej pravidelne vráti množstvo turistov.

 

lyzovacka terchova

Vychutnajte si lyžovačku

Vezmite svoju rodinu alebo kamarátov na pravú lyžovačku.

Len 7 km od našej chaty sa nachádza Vrátna Free Time Zone, jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Sú v ňom zjazdovky pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov a takisto aj trasy pre snowboardistov i tých, ktorí si chcú vyskúšať ski alp.

Zavítať môžete aj do populárneho strediska Ski Gavurky, ktoré je taktiež vhodné pre všetky vekové skupiny.

Dobrou správou pre nadšencov večerného lyžovania je, že si na oboch môžete užiť lyžovanie aj v neskorých hodinách.

 

janosik terchova

Legendárny Jánošík a kultúra

Terchová je spätá s osobou Juraja Jánošíka. Len kilometer od našej chaty je jeho rodná osada, v ktorej sa oboznámite s jeho životným príbehom. O jeho osobe sa viac dozviete aj v expozícii v obecnom úrade.

V priebehu roka sa v obci konajú rôzne kultúrne podujatia, na ktorých spoznáte históriu a zvyky tejto neobyčajnej obce. Najväčšie podujatia sa konajú v letných mesiacoch – ide o Jánošíkove dni, Medzinárodné stretnutie zbojníkov a Cyrilometodské dni. Na obecných podujatiach sa predstavujú aj folklórne skupiny či ľudoví remeselníci a výrobcovia tých najchutnejších špecialít.